ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10313334
*
nr 1031 3334
Spegel
+ konsol, Rokokostil, höjd: 156+ 71
Kondition: skiva lagad
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2016
kl 18:59:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 13:56:02
1
1.100 kr
18/4 18:51:34
2
1.100 kr
18/4 18:51:34
1
1.100 kr (Budbetjänt)
18/4 18:51:48
2
1.200 kr
18/4 18:53:34
3
Vinnande bud
18/4 18:54:30
2
1.500 kr
18/4 18:54:30
3
(budbetjänt)
18/4 18:55:39
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Kondition: skiva lagad
Läs om budbetjänten
nr 1031 3334
Spegel
+ konsol, Rokokostil, höjd: 156+ 71
Kondition: skiva lagad
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 13:56:02 | 1 | 1.100 kr |
18/4 18:51:34 | 2 | 1.100 kr |
18/4 18:51:34 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
18/4 18:51:48 | 2 | 1.200 kr |
18/4 18:53:34 | 3 | Vinnande bud |
18/4 18:54:30 | 2 | 1.500 kr |
18/4 18:54:30 | 3 | (budbetjänt) |
18/4 18:55:39 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02